چت در واتساپ
تماس تلفنی
چت در واتساپ
تماس تلفنی

آینده صنعت جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

بدون شک هر علم نو ظهور و هر تکنولوژی جدیدی روزی فراگیر خواهد شد. جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد نیز از این موضوع مستثنی نبود. در سال 1387 و در اولین حضور تکنولوژی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تمامی بازدیدکنندگان برای اولین بار و با تعجب به فرآیند جوشکاری سر به سر میلگرد نگاه می کردند و اولین سوال آنها این بود که مگر در آیین نامه ها جوشکاری میلگرد ممنوع نیست؟
سازه آزمون فولاد
برای استفاده و ارائه هر تکنولوژی نوین در زمینه ساختمان همانند تمامی کشورها در ابتدای امر می بایست آن تکنولوژی یا فن آوری در سازمان یا ارگانی بررسی و ارزیابی شود تا درصورت مطابقت با ضوابط و قوانین فنی و قانونی آن کشورمجوزهای کاربرد و استفاده از آن صادر گردد. در ایران نیز درسال 1388 مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مربوطه از کشور مبدا این تکنولوژی یعنی ژاپن و نیز ارائه کلیه نتایج آزمایشگاهی انجام شده مثل آزمایش متالوگرافی، تست کشش، تست خمش، آزمایش سختی سنجشی، آزمایش رادیوگرافی در مراکز آزمایشگاهی معتبرکشور همچون آزمایشگاه مرکز پژوهش متالوژی رازی این مجوز را صادر و استفاده از جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران آغاز گردید.
متعاقب مجوز صادر شده از طرف مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بنا به درخواست شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به عنوان بنیانگذار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران و اصفهان نیز استفاده از این فناوری را منوط به رعایت ضوابط آیین نامه ها، مجاز اعلام نمودند.
به همت شرکت سازه آزمون فولاد برای اولین بار در ایران استاندارد آموزشی جوشکاری فورجینگ تحت عنوان "جوشکاری فناوری میلگرد با گاز سوختی" در سال 1391 در سازمان فنی و حرفه ای کشور تدوین گردید.
در سال 1392 مرکز ملی ملی مقاوم سازی ایران طی توافق نامه ای با شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به عنوان یک شرکت تخصصی در زمینه مهندسی جوشکاری و جوش فورجینگ، همکاری خود را در زمینه برگزاری دوره های آموزشی و همایش ها و سمینارهای آموزشی در حوزه مهندسی جوش وجوشکاری سر به سر میلگرد فورجینگ آغاز نمود و ماحصل این همکاری برگزاری اولین کنفرانس علمی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد ایران درسال 1394 گردید. در طول سال های 1387 تا 1394 دوره های آموزشی جهت آشنایی بیشتر مهندسین و دانشجویان رشته های عمران و رشته های مرتبط با ساختمان در دانشگاه ها و سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانهای تهران، اصفهان، یزد، شیراز، مازندران، آذربایجان، کرمانشاه و... به صورت کلاس های تئوری و کارگاه های عملی برگزار گردید که این موضوع باعث شناخت بیشتر این تکنولوژی در جامعه علمی و مهندسی کشور گردید.
آینده صنعت فورجینگ میلگرد
در سال 1396به همت شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد و جمعی از اساتید و صاحب نظران حوزه جوشکاری و عمران، استاندارد ملی این فرآیند در دو شماره تحت عنوان " تایید فنی جوشکاری فشاری گازی میلگردهای فولادی برای تسلیح بتن- روش اجرایی " و" اتصال میلگردهای فولادی جوشکاری شده به روش فشاری گازی- روش آزمون و معیار پذیرش " بر اساس استانداردهای موجود ژاپنی تدوین و انتشار یافت.با توجه به افزایش روز افزون افراد شاغل در صنعت جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و بر حسب احساس نیاز موجود جهت تعامل با سازمان ها و ارگان های مرتبط با صنعت ساختمان همچون سازمان نظام مهندسی ساختمان و یا وزارت مسکن و شهرسازی نبود انجمن یا سندیکا و صنف در زمینه جوش فورجینگ میلگرد مشاهده گردید و مقدمه ای شد جهت تاسیس  و راه اندازی اولین انجمن صنفی جوشکاران فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران.
با شروع کار انجمن و تشکیل کمیته های تخصصی در آن مسائل مربوط به بیمه و کار شاغلین در این صنف، مباحث قراردادی و حقوقی و شکایات پیمانکاران و کارگران و کارفرمایان، کمیته های انضباطی و نظارتی بر عملکرد و کیفیت اجرایی پروژه ها، دوره های آموزشی و ارتقای سطح جوشکاران و فورجینگکاران برگزار گردید و گسترش یافت.
جوشکاری سر به سر
تاسیس اولین آموزشگاه فنی و حرفه ای در زمینه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و اختصاص فضای آموزشی مناسب و استاندارد جهت کلاس های تئوری  و عملی در مرکزی مدرن و مجهز جهت ارائه دوره های کاملا تخصصی و حرفه ای در زمینه جوشکاری فورجینگ باعث گردید روش های غیراستاندارد و سنتی آموزشی به اپراتورهای در محل ساختمان و پروژه جمع و صدور گواهینامه ها با معیارها و استانداردهای کشور مادر این تکنولوژی یعنی ژاپن صورت گیرد. دوره های آموزشی جوشکاری فورجینگ در چند سطح مختلف برای دانشجویان و مهندسین علاقه مند به یادگیری این فرآیند و کاربرد آن در پروژه های ساختمانی و عمرانی و سدسازی و همچنین برای اپراتورها و جوشکاران فعال در این زمینه به صورت حرفه ای و با ارائه مدارک معتبر در " آموزشگاه فنی و حرفه ای اتصال جوش" صورت گرفته و میگیرد.
با تاسیس این مرکز کلیه کارفرمایان و مهندسین ناظر در سراسر کشور می توانند صحت و سلامت کیفیت کاری یک فورجینگکار را با رویت و استعلام مدرک تخصصی وی مورد ارزیابی و کنترل قرار دهند همچنین سازمانهای نظام مهندسی در شهرهای مختلف با الزام به داشتن این مدرک آموزشی (گواهینامه، مجوز، تایییدیه، تست فرم ) جوشکار می توانند درستی کار جوشکاران را تضمین نمایند.
امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در صنعت جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد مشاهده می گردد آینده ای درخشان در افق دید برای این تکنولوژی مشاهده می گردد. تکنولوژی که در ابتدای ورودش به ایران در سال 1387 برای همه ناشناخته و عجیب بود امروزه در کوچه و خیابان و پروژه های مختلف در ایران گسترش یافته و در حال مقاوم سازی ساختمان  ها و سازه های بتنی در برابر زلزله می باشد. علاوه بر مقاوم سازی در برابر زلزله که هدف اصلی اختراع این روش در سال 1952 در ژاپن بوده و هست کاهش مصرف میلگرد در پروژه ها تا 20درصد از مزایای مهم این تکنولوژی می باشند.گسترش این مهم مدیون زحمات و تلاش های مهندس امیرقاسمی مدیر عامل شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به عنوان بنیانگذار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران می باشد.
اطلاعات تماس با ما
دفتر مرکزی : تهران، زعفرانیه ، خیابان آصف ، قبل از میدان اعجازی ، نبش کیایی دوم
تلفن واحد اجرای پروژه : 09124443599
تلفن واحد فروش دستگاه: 09124443599
تلفن واحد آموزش: 09194443599 و 09024443599
تلفن دفتر مرکزی: 021222024660
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد (STS) می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح