چت در واتساپ
تماس تلفنی

تجهیزات فورجینگ

پس از ماهها تلاش مهندسین شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد موفق به بومی سازی نمودن تکنولوژی نوین جوشکاری سر به سر میلگرد با روش فشار و گاز استیلن (فورجینگ میلگرد) گردید.
بروز مشکلات و معضلات متعدد در بحث وابستگی به تولیدات خارجی و مشکلات و معضلات عدیده در زمینه تامین و خرید تجهیزات جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و ارائه خدمات ضعیف تولید کنندگان خارجی کارشناسان این شرکت را بر آن داشت تا با بررسی های فنی خود اقدام به برنامه ریزی جهت بومی سازی تجهیزات این فن آوری نوین در کشور نمایند.
 در این رابطه واحد تحقیق و توسعه شرکت با بهره گیری از متخصصین باتجربه و خلاق خود در این بخش در سال 1388 اقدام به راه اندازی واحد مهندسی معکوس در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات این تکنولوژی نمود.
این شرکت با بهره گیری از کارشناسان با سابقه خود در زمینه های متالورژی و مکانیک و با درایت و اتکا به تجربیات متخصصین خود در زمینه های مدل سازی , ریخته گری , تراشکاری و مونتاژ اقدام به فعالیت در زمینه تولید اجزاء مختلف این تکنولوژی در کشور نمود.
تولید دستگاههایی با عملکرد آسان تر و دارای قابلیت های بیشتر ماحصل این همت و تلاش آنها بود.

اره برش سرد میلگرد هیتاچی

اولین و یکی از مهمترین مراحل اجرای جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگردها، مرحله برشکاری است. زیرا سطوح انتهایی میلگردها میبایستی عاری از هر گونه آلودگی (اعم از چربی، لایه‌‌ی اکسیدی، سیمان و ...) بوده و دقیقاً تحت زاویه 90 درجه نسبت به سطح افق برشکاری گردد. نظر به اینکه دستگاه برش و تیغه اره آن جهت این روش بهینه سازی و طراحی گردیده، استفاده از دستگاه‌های برش متفرقه می‌تواند کیفیت اتصال را به طور جدی کاهش دهد. 
 
اره برش سرد میلگرد هیتاچی

پمپ هیدرولیک تولید فشار

وظیفه‌ پمپ هیدرولیک تأمین فشار لازم و انتقال آن به سیلندر فشار می‌باشد. مطابق با استاندارد صنعتی ژاپن، این پمپ می‌بایستی ظرفیت فشاردهی حداقل  30 مگاپاسکال  را داشته باشد. این پمپ دارای یک گیج فشار بوده که مقدار فشار را بر حسب بار و مگاپاسکال نمایش می‌دهد، همچنین گیج روغن نیز جهت نمایش مقدار روغن تعبیه شده است. پمپ های معمولی و دست ساز که جهت کار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد به صورت سه زمانه طراحی و تولید نشده اند توانایی جوش کامل میلگردها را نداشته و قابل استفاده نمی باشد.
پمپ هیدرولیک تولید فشار

گیره نگهدارنده میلگرد

این گیره از دو فک ثابت و متحرک تشکیل شده که دو سر میلگردها را مهار کرده و در امتداد یکدیگر قرار می‌دهد. گیره نگهدارنده این قابلیت را دارد که میلگردها را بصورت افقی و عمودی متصل ثابت نگهدارد. نیروی فشاری تولید شده توسط پمپ هیدروالکتریک به وسیله سیلندر به یک طرف این گیره انتقال داده می‌شود. یکی از فک‌های گیره ثابت و فک دیگر متحرک است. 
گیره نگهدارنده میلگرد

سیلندر هیدرولیک

این سیلندر از یک محفظه روغن و پیستون فشار تشکیل شده  و دارای سه زائده می‌باشد که درون گیره متحرک ثابت می‌شود. این سیلندر از طریق یک شلنگ فشار قوی حاوی روغن به پمپ هیدرولیک متصل می‌شود.
سیلندر هیدرولیک

لوله اختلاط گاز

وظیفه این  بخش از دستگاه اختلاط دو گاز اکسیژن و استیلن و تنظیم دبی گازها به کمک شیرهای تنظیم آن می‌باشد. بر روی این دستگاه دو شیر با دو رنگ مختلف وجود دارد که شیر آبی برای تنظیم دبی خروجی گاز اکسیژن و شیر قرمز برای تنظیم دبی خروجی گاز استیلن می‌باشد. لوله اختلاط گاز توسط  دو شیلنگ به کپسول‌های اکسیژن و استیلن متصل می‌شود.
 
لوله اختلاط گاز

حلقه آتش

این قسمت گاز اکسی استیلن مشتعل شده و حرارت لازم جهت رساندن میلگردها به دمای خمیری را فراهم می‌کند. این قسمت به گونه‌ای طراحی شده تا حرارت را به طور همگن به تمام نقاط محل اتصال منتقل کند. اندازه حلقه آتش و تعداد نازل‌های آن با توجه به میلگرد مورد استفاده انتخاب می‌شود.
حلقه آتش

تیغه برش

همانطور که قبلاً ذکر شد، مرحله برشکاری اولین و یکی از مهمترین مراحل اجرای این روش محسوب می‌شود. برای انجام عملیات برش میلگردها، تیغه برش طوری طراحی شده است تا سطح کاملاً صاف و صیقلی با زاویه 90 درجه را بوجود آورد.
تیغه برش

مانومترها

همانطور که در بالا نیز اشاره گردید، در جوشکاری با این دستگاه حرارت ایجاد شده از طریق سوختن مخلوط گازهای اکسیژن و استیلن بوجود می‌آید. بر روی هر کپسول یک مانومتر نصب می‌شود که هر یک  دارای دو درجه است. درجه اول نشان دهنده فشار گاز داخل کپسول و درجه دوم که به سمت بیرون قرار دارد، نشان دهنده فشار گاز خروجی است.
مانومترها

روغن هیدرولیک

یکی از عوامل مهم و موثر در عملکرد صحیح پمپ های هیدرولیک فشارقوی در تجهیزات جوشکاری فورجینگ سربسر میلگرد استفاده از روغن هیدرولیک با کیفیت و استاندارد میباشد .
متاسفانه به علت عدم ارائه آموزش و اطلاعات صحیح و درست به دارندگان دستگاههای فورجینگ شاهد خرابی و ضرر های سنگین فورجینگکاران به علت انتخاب و استفاده اشتباه از روغن های موجود در بازار و یا عدم تعویض به موقع روغن دستگاه و پمپ های هیدرولیک فرجینگ بودیم .
روغن قابل ارائه توسط این شرکت از بهترین برند و به صورت تخصصی مناسب جهت پمپ های هیدرولیک فشارقوی در جوشکاری فورجینگ سربسر میلگرد میباشد .
روغن هیدرولیک فروجینگ
اطلاعات تماس با ما
آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان آصف ، پلاک 67 ، واحد 9
تلفن دفتر مرکزی : 88656430-021 و 88565431-021
تلفن مستقیم : 22024660-021
همراه : 09124443599 - 09194443599
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد (STS) می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح