فورجینگ میلگرد

تکنولوژی فرآیند جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در سال 1952 میلادی و با هدف کاربرد در صنعت حمل و نقل ریلی ابداع و توسعه یافت. با گسترش روز به روز ساخت و ساز و رشد شهرها و بلند مرتبه سازی، توجه به موضوع مقاوم سازی و استحکام سازه ها به منظور حفظ جان و سرمایه ساکنین در اهمیت قرار گرفت و این فرآیند با توجه به ضریب ایمنی بالا و نیز کاهش هزینه ها وارد حوزه ساخت و ساز گردید.
شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد (STS) به عنوان اولین شرکت در حوزه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و با بهره گیری از متخصصین با سابقه خود در زمینه های عمران , متالورژی , جوشکاری و با درایت و شناخت بررسی شده از مشکلات و معضلات موجود در صنعت ساخت و ساز مسکن از سال 1388 اقدام به فعالیت در زمینه وارد نمودن فن آوریهای نوین دنیا از جمله فرآیند فورجینگ سر به سر میلگرد با هدف بومی سازی این تکنولوژی مفید در کشور و نیز افزایش استحکام در بخش صنعت ساخت و ساز کشور نمود.
هم اکنون شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد (STS) با داشتن 27 نماینده اجرایی در سراسر کشور و برگزاری دوره ها و سمینارها و اولین کنفرانس فورجینگ در ایران توانسته است به عنوان شرکت مادر تخصصی و پیشکسوت در زمینه واردات و تولید و آموزش علمی و عملی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد شناخته شود.

روش جوش فورجینگ سر به سر میلگرد ها

با توجه به خلاقیت و نوآوری های مختلف در شرکت STS که از اساسی ترین اهداف جهت رقابت با دیگر شرکتها از نظر مدیریت شرکت بوده همواره بخش توسعه فن آوریها این شرکت در حال تحقیق و ارائه مباحث جدید در صنعت جوش می باشد. از دیگر از نوآوری های شرکت STS ارائه و ترویج روش جوش فورجینگ سر به سر میلگردها می باشد.  تکنولوژی نوین جوش فورجینگ سر به سر میلگرد نسبت به روش متداول و مرسوم فعلی اتصال به صورت اورلپ و نیز روش استفاده از اتصالات مکانیکی و کوپلینگ از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردار بوده و همچنین استحکام ناحیه اتصال در آن نیز بیشتر از ماده اولیه می باشد . به طور کلی روش جوش فورجینگ سر به سر میلگردها بسیار سریعتر , مستحکم تر و اقتصادی تر از روش اتصال روی هم می باشد.

مزایای روش جوش فورجینگ سر به سر میلگردها

دارای تائیدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن
صرفه جویی  تا 30 درصدی در مصرف میلگرد با حذف اورلپ و پرتها .
کاهش زمان , نیروی انسانی , حمل و نقل ها با توجه به کاهش مصرف میلگرد . 
اتصال میلگرد های غیرقابل مصرف ( پرت ) به یکدیگر و استفاده مجدد از آنها .
با توجه به کاهش مصرف میلگرد ، وزن اصلی سازه کم شده و متناسب با آن از نیروهای ثقلی جانبی نیز کاسته می شود و در نتیجه مقاومت سازه در مقابل زلزله افزایش خواهد یافت .
این سیستم ، اشتباهات انسانی را به شدت کاهش می دهد ( بسیار مشاهده گردیده است که پرسنل اجرایی برای کاهش پرت میلگردها از طول اورلب ها می کاهند که این امر باعث کاهش مقاومت میلگرد ها در نقاط اتصال و در نتیجه کاهش مقاومت سازه می گردد . )
با توجه به کاستن از حجم اضافی میلگرد ها در نقاط اتصال ، امکان ویبره بهتر بتن که مشکل بسیار مهمی تاکنون بوده است برطرف می شود و بتن ویبره خوب و مناسب تری میسر می گردد . 
با توجه به کاهش حجم اضافی میلگرد ها ، درگیری بتن با میلگرد ها افزایش خواهد یافت .
افزایش یافتن مقاومت در نقطه اتصال ، به طوری که مقاومت در این نقطه بیشتر از سایر نقاط در طول میلگرد می باشد .

تاریخچه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

جوشکاری فورجینگ  سر به سر میلگرد ابتدا در دهه 1930 در ایالات متحده آمریکا و ژاپن تحت عنوان یکی از زیرشاخه های فرآیند جوشکاری گاز اکسی استیلن و با نام gas pressure welding (gpw) گسترش یافت. از آن پس، این روش به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت و در ابتدا به منظور جوشکاری ریل ها و لوله ها و بعد از آن در جوشکاری میلگردهای فولادی به کار گرفته شد.
تحقیقات بیشتر در ارتباط با این روش در کشورهای آلمان، روسیه و ژاپن انجام گرفت. در کشور ژاپن اکثر میلگردهای فولادی توسط روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد به یکدیگر متصل و جوشکاری می گردند که دلیل این امر مزایای این روش نسبت به سایر روش های اتصال در اجرا می باشد. همچنین در کشور ژاپن انجمن جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد تاسیس و فعالیت حدود 200 عضو پیمانکار و صنعتگر مرتبط با این صنعت توسط آن راهبری می گردد.
جوشکاری فورجینگ  سر به سر میلگرد  به عنوان یک روش فاز جامد محسوب می شود که در آن، اتصال بدون ذوب کامل فلز پایه انجام می گردد. به دلیل نبود عنصر واسطه برای اتصال دو قطعه در این روش این نوع جوش از مزایای خوبی نسبت به روش های متداول و معمول برخوردار می باشد.
در این روش عمل حرارت دهی انتهای میلگردها توسط یک مشعل اکسی استیلن انجام می گردد که باعث می شود دو سر میلگردها به حالت پلاستیک درآید، همزمان فشار بر روی دو میلگرد که به حالت سر به سر روبروی یکدیگر قرار گرفته و در داخل یک گیره نگهدارنده مهار شده اند، اعمال گردیده و جوشکاری صورت می گیرد.
هنگامیکه درجه حرارت به 1200-1300 درجه سانتیگراد می رسد (ناحیه خمیری)، مولکول های میلگرد انرژی فعالسازی کافی را به دست آورده و سپس مولکولهای میلگردها در ناحیه فصل مشترک نفوذ کرده و با یکدیگر ترکیب می شوند که در این حالت پیوند مولکولی برقرار شده و تبلور مجدد اتفاق می افتد که به این نحو جوشکاری دو سر میلگردها انجام می پذیرد.
در این روش مدت زمان حرارت دهی و میزان اعمال فشار به قطر میلگرد های جوش شونده بستگی دارد.
این نکته که در این روش سطوح انتهایی میلگردها عاری از لایه اکسیدی باشد، بسیار حائز اهمیت می باشد به نحوی که وجود ناخالصی اکسیدی در فصل مشترک جوش، باعث عدم استحکام این نوع اتصال می گردد. استفاده از تجهیزات برشکاری و لبه سازی ساخته باری این روش جوشکاری الزامی می باشد.

آزمایشگاه تخصصی جوشکاری فورجینگ

انجام تست کشش میلگرد جوش شده – سایز 16 الی 32
انجام تست خمش میلگرد جوش شده – سایز 16 الی 32
انجام تست التراسونیک میلگرد جوش شده – سایز 25 الی 32
این شرکت به عنوان اولین و تنها شرکت دارای آزمایشگاه تخصصی  جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و با داشتن دستگاه مخصوص انجام آزمایش خمش میلگردهای جوشکاری شده ساخت کشور ژاپن و نیز دستگاه مخصوص انجام آزمایش التراسونیک ( دو بعدی و سه بعدی) میلگردهای جوشکاری شده ساخت کشور روسیه آماده ؛ ارائه خدمات آزمایشگاهی با ارائه تائیدیه و گزارش رسمی جهت کارفرمایان و پیمانکاران پروژه های ساختمانی در حال استفاده از فن آوری نوین جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد با گاز اکسی استیلن می باشد.
خدمات دیگر تخصصی این آزمایشگاه عبارتند از :
آزمون تائید صلاحیت اپراتورهای جوشکاری سر به سر  
صدور گواهینامه اپراتورهای جوشکاری سر به سر
تمدید گواهینامه اپراتورهای جوشکاری سر به سر 
تست خستگی بر روی نمونه میلگردهای جوشکاری شده 
تست ضربه بر روی نمونه میلگردهای جوشکاری شده 
تست سختی سنجی بر روی نمونه میلگردهای جوشکاری شده  
تست رادیوگرافی بر روی نمونه میلگردهای جوشکاری شده 
تست متالوگرافی  بر روی نمونه میلگردهای جوشکاری شده 

اجرای جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

بروز مشکلات و معضلات متعدد در ساخت و ساز سازه های بتنی و درک نیاز این موضوع در پروژه های کشور کارشناسان شرکت را بر آن داشت تا با بررسی های فنی خود اقدام به بست و گسترش فن آوریهای نوین صنعت جوشکاری در بحث سازه های بتنی در کشور نمایند.
 در این رابطه واحد اجرایی شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد با بهره گیری از مدیران باتجربه و خلاق خود در این بخش در سال 1389 اقدام به راه اندازی و تاسیس بخش اجرایی به عنوان اولین شرکت پیمانکاری و مجری فن آوری نوین جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در پروژه های ساختمانی و عمرانی در ایران نمود.
این شرکت با بهره گیری از مدیران کارآموزده و با سابقه خود در زمینه های مهندسی جوشکاری و عمران و با درایت و شناخت بررسی شده از مشکلات و معضلات موجود در صنعت ساخت و ساز مسکن اقدام به فعالیت حرفه ای در زمینه اجرای پروژه های متعدد در سطح کشور نمود. 
ماحصل این بخش اجرای بیش از 2500 پروژه عمرانی و ساخمانی در سراسر ایران بوده است که پروژه های شاخص و به نام متعددی در کشور از سوابق مهم پرسنا زبده و کوشا می باشد.

ساخت و فروش تجهیزات جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

پس از ماهها تلاش مهندسین شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد موفق به بومی سازی نمودن تکنولوژی نوین جوشکاری سر به سر میلگرد با روش فشار و گاز استیلن (فورجینگ میلگرد) گردید.
بروز مشکلات و معضلات متعدد در بحث وابستگی به تولیدات خارجی و مشکلات و معضلات عدیده در زمینه تامین و خرید تجهیزات جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و ارائه خدمات ضعیف تولید کنندگان خارجی کارشناسان این شرکت را بر آن داشت تا با بررسی های فنی خود اقدام به برنامه ریزی جهت بومی سازی تجهیزات این فن آوری نوین در کشور نمایند.
 در این رابطه واحد تحقیق و توسعه شرکت با بهره گیری از متخصصین باتجربه و خلاق خود در این بخش در سال 1388 اقدام به راه اندازی واحد مهندسی معکوس در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات این تکنولوژی نمود.
این شرکت با بهره گیری از کارشناسان با سابقه خود در زمینه های متالورژی و مکانیک و با درایت و اتکا به تجربیات متخصصین خود در زمینه های مدل سازی , ریخته گری , تراشکاری و مونتاژ اقدام به فعالیت در زمینه تولید اجزاء مختلف این تکنولوژی در کشور نمود.
تولید دستگاههایی با عملکرد آسان تر و دارای قابلیت های بیشتر ماحصل این همت و تلاش آنها بود.

برخی از پروژه های انجام شده جوش سر به سر فرجینگ

فیلم های فورجینگ سر به سر میلگرد

فیلم جوشکاری ستونهای میلگرد با فورجینگ سر به سربسر

فیلم مزایا و کاربردهای جوشکاری فرجینگ سر به سر میلگرد

فیلم خط تولید بازیافت میلگردهای پرت و ضایعاتی با استفاده از جوش فورجینگ در پروژه ایران مال

فیلم تست کشش میلگرد جوشکاری شده به روش جوش قورجینگ سر به سر میلگرد در دانشگاه امیرکبیر

فیلم روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ستون بتنی

فیلم برش سرد عمود با دستگاه برش کاتر مخصوص جهت جوش سر بسر میلگرد

فیلم برش سرد عمود بر روی میلگردهای فوندانسیون جهت اجرای جوش فورجینگ سر به سر

فیلم نحوه بستن گیره نگهدارنده جهت جوش سر به سر میلگرد در ساختمان

فیلم روش جوشکاری سر به سر میلگرد در ستونها همزمان با آرماتوربندی و قالبندی

فیلم مراحل جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد فوندانسیون یک برج مسکونی

فیلم تست کشش میلگرد اجرا شده به روش جوش فرجینگ سر به سر میلگرد در دانشگاه صنعتی شریف

فیلم های جوشکاری فورجینگ میلگردهای کوتاه و بولت ها

فیلم جوشکاری فورجینگ میلگردهای کوتاه در ستون بتنی به جای کاشت میلگرد و کوپلینگ(کوپلر)

فیلم جوش فورجینگ سربسر میلگردهای ستون جهت حذف اورلپ

فیلم تغییر سازه بتنی به فلزی با جوشکاری فورجینگ میلگرد جایگزین کاشت میلگرد با چسب هیلتی

فیلم ترمیم میلگردهای کوتاه فنداسیون با جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد به جای کاشتن میلگرد و اتصال مکانیکی میلگرد

ترمیم و اصلاح بولت های کوتاه با استفاده از جوشکاری فرجینگ سر به سر میلگرد به جای کاشت بلت و کاشت میلگرد

اصلاح و ترمیم میلگردهای کوتاه با استفاده از جوش فورجینگ سربسر میلگرد به جای کاشت بولت و چسب میلگرد

تبدیل سازه بتنی به فلزی با جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد به جای کوپلینگ و کوپلر و اتصالات پیچی مکانیکی

فیلم های آموزشی جوشکاری فورجینگ

فیلم آشنایی با جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

فیلم نکات مهم در استفاده از جوشکاری فورجینگ سربسر میلگرد

فیلم آزمایش خمش و تست التراسونیک جوشکاری فرجینگ سر به سر میلگرد

فیلم ترمیم بولت های شکسته و میلگردهای کوتاه با جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

پرسش و پاسخ درباره فورجینگ میلگرد

آیا دوره آموزشی در خصوص روش جوشکاری سر به سر میلگرد با گاز استیلن برگزار می گردد ؟

دوره های آموزشی کار با دستگاه جوشکاری به صورت تئوری و نیز عملی و نیز مهندسی و بازرسی جوش سر به سر میلگرد به صورت دوره ای در طول سال در این شرکت صرفا در شهر تهران برگزار می گردد .
در صورت درخواست خارج از زمان دوره های مذکور و یا در شهر های دیگر با دفتر آموزش هماهنگی صورت پذیرد.

داکثر تعداد جوش قابل انجام در پروژه روزانه چه تعدادی می باشد؟

تعداد قابل اجرا توسط یک اکیپ آموزش دیده به همراه کلیه تجهیزات لازم حداکثر در بهترین شرایط در یک شیفت کاری 8 ساعته 180 سرجوش میلگرد سایز 25 بوده است. این تعداد به عواملی همچون آماده بودن کار , موقعیت محل کار , سایز میلگرد بستگی کامل دارد.

آیا دستگاه جوش سر به سر میلگرد شرکت شما تا به حال حادثه ای در حین انجام کار به همراه داشته است؟

شرکت سازه آزمون فولاد در طول سه سال فعالیت مستمر در زمینه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد تا کنون هیچ حادثه ای در هیچ یک از پروژه های خود در سراسر کشور نداشته است.

سلام شرایط اعطای نمایندگی شرکت شما چگونه است؟

اعطای نمایندگی صرفا به اشخاص فعال در زمینه صنعت ساختمان و یا دارای تحصیلات مرتبط با جوشکاری و مهندسی ساختمان امکانپذیر می باشد.

وزن دستگاه چقدر است و آیا این دستگاه پرتابل می باشد ؟

بله از مزایای این دستگاه پرتابل بودن آن می باشد. یک مجموعه کامل دستگاه و تجهیزات بدون کپسول اکسیژن و استیلن حدودا 90 کیلوگرم وزن دارد. این تجهیزات در صندوق عقب یک خودروی سواری جا می گیرد و توسط کارگران ساختمانی به نقاط مختلف ساختمان قابل انتقال است.

ايا براي دو ميلگرد با دو قطر متفاوت مي توان جوش سر به سر انجام داد ؟

برای اینکار تجربه و تبحر قبلی جوشکار ملاک بوده و نهایتا تا یک سایز اختلاف جوشکاری مقدور می باشد . در موارد خاص ساخت تجهیزات لازم و جوشکاری دو یا سه سایز اختلاف هم مقدور می باشد.

چند نفر نیروی انسانی برای جوشکاری سر به سر میلگرد مورد نیاز است؟

در حالت نرمال هر جوشکار نیازمند دو نفر نیروی کار ساده جهت جابجایی میلگرد و بستن گیره های نگهدارنده می باشد لاکن در پروژه های قبلی بر حسب ضرورت این کار توسط نفرات کمتر نیز انجام شده است. همچنین افزایش نیروی کار میتواند عامل افزایش سرعت نیز باشد.

آیا در جوش سربه سر دو نوع سایز متفاوت را می توان به هم جوش زد مانند نمره 28 و 22

در این روش صرفا می توان با آموزش تخصصی انجام شده در دوره آموزشی اولیه فقط یک سایز بالاتر را به میلگرد جوش داد مثلا سایز 22 به 25

آيا براي جوش در يك ميلگرد حداقل فاصله استاندار وجود دارد .يعني در يك ميلگرد حداقل فاصله دو جوش چقدر بايد باشد؟

حداقل فاصله مجاز بین دو جوش معمولا 20 سانتیمتر در نظر گرفته می شود.

این روش در ساخت تیرچه نیز کاربرد دارد یا خیر چون در ساخت تیرچه نبایستی میلگرد دو تکه استفاده شود

استفاده از میلگرد جوش شده با الکترود در تیرچه به علت عدم استحکام این نوع جوش ممنوع است ولی در صورت استفاده از جوش فورجینگ مشکل سستی اتصال از بین رقته و حتی محل جوش استحکامی بیشتر از خود میلگرد پیدا می کند. متاسفانه در آیین نامه ها به این مقوله هنوز توجه و اشاره نشده و در حال حاضر عوام به اشتباه از کاربرد این تکنولوژی در تیرچه واهمه دارند.

لطفا بفرمایید از روش جوش فورجینگ برای میلگردهای نمره 8 ،10 ، 12 یا 14 هم میتوان استفاده کرد؟

باتوجه به هزینه های گاز مصرفی و هزینه های سربار در این روش توجیه اقتصادی این روش برای میلگردهای سایز 20 به بالا می باشد لاکن در صورت کوتاه بودن میلگردها یا نیاز به مقاوم سازی میلگردهای تا سایز 14 را نیز می توان با این فرآیند جوشکاری نمود. سایزهای پایینتر را میتوان با دستگاه برقی که با فشار پنوماتیک کار میکند جوشکاری نمود.

با توجه به اینکه جوشکاری میلگرد باعث کاهش کربن میلگرد می شود آیا استفاده از این روش موجب ترد شدن و شکست میلگرد نمی شود؟

ا توجه به دمای کاری این فرآیند جوشکاری (حدود 1250 درجه سانتیگراد) تغییر زیادی در ساختار فلزی و خواص متالورژیکی فلز پایه به وجود نمیآید. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به قسمت مقاله های سایت مراجعه و یا با کارشاناسان مهندسی جوش و متالورژی شرکت ما تماس حاصل فرمائید.

آیا اتصال سربه سر مورد تایید وزارت مسکن و شهرداریها میباشد؟ آیا دلیلی برای بهانه گیری دارن؟ آیا امکان آموزش در شیراز میباشد؟

روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در سال 1388 در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران مورد ارزیابی قرار گرفته و با شرط رعایت حدود 20 بند و شرط لازم مورد تائید قرار گرفته است. کلیه شهرداریها و سازمانهای مربوطه در زمینه ساختمان و عمران این نظریه فنی و تائیدیه را قبول داشته و از آن پیروی میکنند. تنها نکته مهم و حائز اهمیت برای این فرآیند که می تواند باعث بهانه باشد استفاده از تجهیزات غیر استاندارد و ناکارآمد ارائه شده در بعضی از استانها و یا عدم داشتن گواهینامه تخصصی اپراتورهای اجرای جوشکاری می باشد که هر دو میتواند باعث بروز صدمات جدی و خطرناک در زمان بهره برداری از سازه جوش شده گردد.
این شرکت در شهر شیراز دارای نمایندگی فعال بوده و در صورت نیاز به دوره های آموزشی میتوانید با ایشان هماهنگ فرمائید.

می خواستم تفاوت بین دستگاههای قورجینگ مشابه و کپی ایرانی و خارجی موجود در بازار را بدونم لطفا

در خصوص دستگاههای ایرانی و یا دستگاههای مشابه موجود در بازار همانند سایر دستگاههای تخصصی در مشاغل دیگر همواره پس از اینکه شخص یا اشخاصی زحمت ریسک وارد کردن یک تکنولوژی و یک سیستم جدید به کشور را به خود می دهند و هزینه و بهای این شهامت و شجاعت کاری خود را پرداخت می کنن اشخاصی هستند که از ماحصل زحمات آنها به صورت کپی برداری و مشابه سازی میخواهند سود ببرن . فورجینگ نیز از این مهم مستثنی نبوده و از سال 1388 تا کنون حدود 7 شرکت یا شخص اقدام به کپی و مشابه سازی کرده اند که به علت نداشتن تخصص و دانش مهندسی جوشکاری و علم این تکنولوژی ادوات معیوب تولیدی آنها به شکست خورده و خواهد خورد.

ايا رديف عمليات جوشكاري فورجينگ در فهرست بها وجود دارد با تشكر

خیر هنوز در فهرست بها این ردیف اضافه نشده است 

گواهینامه جوش فورجینگ از کجا باید گرفت؟

سالانه با همکاری مرکز ملی مقاومسازی ایران و انجمن جوشکاری دوره های آموزشی و ارتقاء پایه جوشکارها برگزار میشود که میتوانید با شرکت در این کلاسها و دوره ها گواهی مهارت بگیرید.

ترمیم میلگرد و بولت های شکسته و کوتاه

یکی از کاربردهای بسیار مفید و کارآمد فرآیند جوشکاری حرارت, فشار,گاز (فورجینگ سر به سر میلگرد) در صنعت ساختمان ترمیم و اصلاح میلگردهای کوتاهی است که به دلایل مختلف مثل خطای آرماتوربند, اشتباه محاسباتی, تغییر نقشه و طرح , اضافه اشکوب , افزایش طبقه و... به وجود آمده اند.
در خصوص حالت های ذکر شده فوق امکان سوراخکاری و کاشت میلگرد با چسب هیلتی و امثال آن به علت تراکم بالای میلگردهای داخلی و کوچک بودن ابعاد محل ستون وجود ندارد و همچنین امکان رزوه کردن میلگرد موجود و استفاده از روش های اتصال مکانیکی و کوپلر استاندارد هم عملا مقدور نمی باشد و بهترین و سریعترین و مطمعین ترین کار فقط استفاده از فرآیند جوشکاری فرجینگ سر بسر میلگرد می باشد.
یکی دیگر از موارد کاربرد فورجینگ سر به سر میلگرد در بلت هایی میباشد که ممکن است به علت های مختلف شکسته اند و یا با تغییر نقشه  نیاز به تغییر در تراز و سطح فنداسیون پیدا کرده و نیازمند افزایش طول و ارتفاع باشند . در این صورت تنها راه مطمعین سریع و کارآمد این معضلات برای ترمیم و اصلاح بولت های فندانسیون جوشکاری فورجینگ سر به سر آنها می باشد.
لازم به توضیح است که حساسیت بالای اینگونه کارهای خاص (ترمیم بلت و میلگردهای کوتاه) میطلبد که تکنسین های با تجربه و زبده و حرفه ای با سابقه بالا و دارای گواهینامه پایه یک مجری آن باشند. دستگاههای غیر استاندارد و کپی برداری شده چینی و ایرانی و نیز اپراتورهای فاقد گواهینامه رسمی و معتبر و دارای سابقه لازم در این خصوص میتوانند فاجعه آفرین تلفات مالی و جانی در هنگام بارگذاری ساختمان و یا زلزله باشند.

مقاله جوشکاری میلگرد به روش فشار گاز

روش جوشکاری فشار گاز روشی است که در آن مواد اولیه مستقیما˝ در شرایط دمایی پایین تر از دمای ذوب ( c 1300- 1200) به کمک گاز اکسی استیلن جهت اتصال دو سر میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد. از این روش، بیشتر در اجرای سازه های ساختمانی ساخته شده با بتن و میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد . اتصال روی هم تاکنون معمولا به عنوان روشی مهم برای اتصال میلگرد ها مورد استفاد قرار می گرفت . به دلیل دارا بودن معایبی همچون عدم استحکام محل اتصال ، پیچیده بودن آرایش میلگرد ها ، ایجاد مقطع ثانویه بزرگتر از حالت پایه و همچنین افزایش هزینه ، استفاده از آن برای میلگرد های با  قطر های بالادر برخی استانداردها ممنوع شده و به کاربردن روش های اتصال مکانیکی و روش جوشکاری فشار گاز جایگزین آن گردید. به طور کلی روش جوشکاری فشار گاز بسیار مستحکم تر و اقتصادی تر از روش اتصال روی هم می باشد .

دانلود نسخه PDF مقاله جوشکاری میلگرد به روش فشار گاز

اطلاعات تماس با ما
آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان آصف ، پلاک 67 ، واحد 9
تلفن دفتر مرکزی : 88656430-021 و 88565431-021
تلفن مستقیم : 22024660-021
همراه : 09124443599 - 09194443599
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح