چت در واتساپ
تماس تلفنی
چت در واتساپ
تماس تلفنی

آموزش و دوره جوشکاری فورجینگ و گواهینامه فنی حرفه ای فورجینگ + سال 1401

بدون شک آموزش یکی از موثرترین عوامل در بهبود رفتار حرفه ای و به روز نمودن مهارت , تخصص و تحول درون سازمانی می باشد. هر روزه شاهد پیشرفت روز افـزون دانش و تکنولوژی در سراسر دنیا هستيم. استفاده از تكنيكهاي وتکنولوژی های پیشرفته همچون فن آوری نوین جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد مستلزم بالا بردن آگاهی ها و دانش فنی پرسنل و نیروهای انسانی با استقرار سیستم آموزشی مناسب می باشد.

شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به منظور تبادل و انتقال اطلاعات و نیز آموخته های خود در طی پروژه های مختلف و با هدف انتقال تجربیات مفید و کاربردی و تخصصی خود در زمینه مهندسی جوش فورجینگ به نیروهای فنی کارفرمایان در طی سالهای گذشته اقدام به برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی و کلاس فورجینگ برای کارفرمایان خود نموده است .
  برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی جوشکاری فورجینگ
این سمینار های آموزشی تا کنون در شهرهای مختلف کشور همچون اصفهان , یزد , تهران , کرمانشاه , تبریز , مازندران , خراسان و سمنان و با همکاری سازمانهای مختلف همچون سازمان های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان , دانشگاههای دولتی و آزاد , سازمان مسکن و عمران شهرهای مختلف برگزار گردیده است .
دوره های آموزشی جوشکاری فورجینگ
ما حصل این همایشهای آموزشی و سمینارها در پاییز 1394 منجر به برگزاری اولین کنفرانس جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران گردید که با  استقبال جامعه مهندسی و موفقیت برگزار و اجرا شد. در این کنفرانس مقالات متعددی در زمینه معایب و محاسن روشهای مختلف اتصال میلگرد در دنیا ارائه و بررسی گردید و در پایان به 3 مقاله برتر جوایزی از طرف شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد تقدیم گردید.
 آزمون عملی و تئوری جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
همچنین شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد در راستای سیاست آمرزشی خود جهت فرهنگ سازی صحیح و گسترش کاربرد عملی صحیح و اصولی جوش سر به سر میلگرد در پروژه های عمرانی و ساختمانی در سراسر کشور اقدام به برگزاری کارگاههای عملی آموزشی این فن آوری نموده و به عنوان اولین و تنها مرجع برگزاری آزمون عملی و تئوری جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران اقدام به صدور گواهینامه های جوشکاری در این زمینه بر اساس استانداردهای آموزشی مهندسی جوش اروپا و آمریکا نموده است.
پوستر دوره کاردانی
شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد آماده همکاری با کلیه دانشگاهها و سازمانها و شرکتهای درخواست کننده برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی تئوری و عملی کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه های مهندسی جوشکاری و جوش فورجینگ سر به سر میلگرد می باشد.
 تدوین استاندارد آموزشی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
از دیگر اقدامات شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد همکاری با سازمان فنی و حرفه ای ایران در زمینه تدوین استاندارد آموزشی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد . کلاس فورجینگ بوده است . با توجه به نیاز یکپارچه سازی مباحث و سرفصل های آموزشی تکنولوژی جوش فورجینگ یا همان جوشکاری سربسر حرارت فشار در سراسر کشور وجود استاندارد آموزشی و مشخص بودن سرفصل ها و عناوین آموزشی این مقوله بسیار مفید و حایز اهمیت میباشد. کلیه سازمانهای نظام مهندسی استانها در سراسر کشور میتواند با الزامی کردن داشتن گواهینامه حرفه ای جوشکارها در زمینه فرجینگ میلگرد جهت کنترل کیفیت اجرایی جوشهای اجرا شده در ساختمانها و پروژه های عمرانی جاری از کلاسهای آموزشی و مدارک سازمان فنی و حرفه ای بهره ببرند.
گواهینامه حرفه ای جوشکارها در زمینه فرجینگ میلگرد جهت کنترل کیفیت اجرایی جوشهای
جهت دانلود فیلم های آموزشی در زمینه جوشکاری فورجینگ سربسر میلگرد روی تصویر زیر دانلود کنید. این فیلها درباره نکات جوشکاری و استاندارد جوش سربسر میلگرد و آزمایشهای خمش و تست التراسونیک و لزوم داشتن گواهینامه جوشکاری فورجینگ میباشند.

 

 

 

دوره های آموزشی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

تنها مرکز آموزشی دوره های جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران برگزار میکند :
دوره های آموزشی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
مدرس : مهندس امیرقاسمی 
کارشناس و بازرس جوش فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران / عضو هیت علمی موسسه مقاوم سازی ایران / عضو انجمن جوشکاری و آزمایش های غیرمخرب  ایران 
دوره های آموزشی :
دوره تئوری آشنایی و شناخت جوشکاری فورجینگ
دوره عملی آشنایی با اجرای جوشکاری فورجینگ
دوره نکات مدیریتی و  اجرایی جوشکاری فورجینگ
دوره کنترل کیفیت و بازرسی جوش فورجینگ
مخاطبین دوره : دانشجویان / مهندسین / تکنسین ها / علاقه مندان به کار در زمینه جوشکاری فورجینگ
سرفصلهای دوره : روش های جوشکاری / انواع روش جوشکاری با گاز / انواع اتصالات / مزایا و معایب فورجینگ / تجهیزات و لوازم جوشکاری / نحوه کار / معرفی استانداردها و آزمایشها /  نکات ایمنی / معرفی و عملکرد صحیح اجزای دستگاه فورجینگ / کنترل تجهیزات / نحوه تنظیم دستگاه / نحوه جوشکاری / کنترل کیفیت جوش / ایمنی کار با دستگاه / جوشکاری در حالت های مختلف / جوشکاری ریشه کوتاه و بولت ها / جوشکاری دو سایز متفاوت / تعمیرات دستگاه / آنالیز هزینه های اجرا / آنالیز قیمت / بازاریابی /  قرارداد نویسی / آزمایش های فورجینگ / استانداردهای فورجینگ / کنترل کیفیت فورجینگ
برای شرکت کنندگان در تمامی دوره ها گواهینامه رسمی دو زبانه حضور در  دوره آموزشی صادر می گردد .
دوره پیشرفته اجرای فورجینگ گواهینامه رسمی دو زبانه  اپراتوری فورجینگ جهت کار در پروژه ها صادر می گردد.
امکان برگزاری تمامی دوره ها به صورت خصوصی و یا در سازمانها و موسسات متقاضی وجود دارد.
جهت هماهنگی و رزرو دوره ها با شماره 09104443599 مهندس موسوی تماس حاصل فرمایید
 
دوره های آموزشی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد – سال 1399

آموزش فورجینگ و صدور گواهینامه فنی حرفه ای جوشکار فورجینگ در سال 1401

همانند تمام فرآیندهای جوشکاری و کارهای تخصصی یادگیری و آموزش دیدن نکات و قوانین جوشکاری فرجینگ سربسر میلگرد ضروری و الزامی میباشد. در تمامی فرآیندهای جوشکاری داوطلب یا کارآموز جوشکاری علاوه بر یادگیری نکات تئوری کار جوشکاری به صورت عملی نیز کلیه تنظیمات و پارامترهای موثر در جوشکاری را یادگرفته و با گذراندن مباحث آموزشی تخصص لازم را در زمینه جوشکاری بدست می آورد.
کلاس آموزشی فورجینگ میلگرد
در جوشکاری فورجینگ سر برسر میلگرد نیز مبحث آموزش و یادگیری تکنیک و روش درست و اصولی اینکار بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد. علی رقم ساده بودن روش جوش سربسر میلگرد و کم بودن پارامترها و عوامل موثر در کیفیت جوش لاکن چندین نکته مهم و اساسی در اینکار وجود دارد که آموزش ندیدن و عدم رعایت این موارد در حین جوشکاری فورجینگ می تواند باعث شکست جوش و بروز حادثه گردد. در کلاسها و دوره های آموزشی جوشکاری فورجینگ سربسر میلگرد مباحث مهمی به شرح زیر آموزش داده می شود :
 • آشنایی با فرآیندهای مختلف جوشکاری
 • معرفی روش جوشکاری اکسی استیلن
 • معرفی روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
 • شناخت اجزای جوش سربسر میلگرد
 • اصطلاحات و نکات کلیدی در جوشکاری فورجینگ
 • بایدها و نبایدهای کار فورجینگ میلگرد
 • استانداردها و آزمایشهای فورجینگ سربسر میلگرد
 • کنترل کیفیت و معیارهای پذیرش جوشکاری فورجینگ
همچنین در بخش عملی کارگاه های آموزشی جوشکاری فورجینگ سربسر موارد زیر به صورت عملی به شرکت کنندگان در دوره ها آموزش داده میشود.
 • معرفی اجزای دستگاه و نحوه اتصال
 • مونتاژ و دمونتاژ قطعات دستگاه
 • راه اندازی و کار با دستگاه
 • تعمیرات و نگهداری دستگاه
 • جوشکاری در حالت عمودی و افقی
 • کنترل کیفیت جوشکاری
 • نکات ایمنی و نحوه برخورد با حوادث
دوره آموزشی فورجینگ میلگرد
پس از پایان دوره آموزشی از شرکت کنندگان آزمون بعمل آمده و گواهی حضور یا در صورت قبولی در آزمون گواهینامه جوشکاری میلگرد یا همان کارت مهارت جوشکاری فورجینگ به فورجینگکار اعطا می گردد. معمولا این گواهینامه ها توسط مرکز آموزش شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به عنوان بنیانگذار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران و یا مرکز کلی مقاوم سازی و یا سازمان فنی و حرفه ای ایران صادر و تایید میگردد. 
سازمانهای نظارتی و مهندسی مثل سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها میتوانند جهت کنترل کیفیت و حصول اطمینان از وضعیت کاری و مهارتی جوشکاران فورجینگ طبق ضوابط و قوانین خود فقط اجازه فعالیت اپراتورهای جوشکار فورجینگکار دارای کارت مهارت یا گواهینامه و تست فرم فورجینگ را در پروژه های ساختمانی و عمرانی صادر کنند.
مهندسان عمران و ناظران فعال در پروژه ها نیز میبایست حتما از اپراتورهای کار با دستگاه جوش سر به سر میلگرد مطالبه گواهینامه و کارت مهارت جوشکاری فورجینگ را نموده و علاوه بر تطابق دادن فرد در حال کار با مدرک اراده شده نسبت به کنترل تاریخ اعتبار و نوع گواهینامه اقدام نمایند. جوشکاران فورجینگ در ابتدای شروع کار گواهینامه پایه سه را اخذ نموده و تا میلگرد سایز 22 را مجاز به کار و جوش دادن می باشند ولی پس از تبحر و آزمون مجدد میتوانند با اخذ گواهینامه پایه دو تا سایز 28 و برای جوشکاری سایز 32 گواهینامه پایه یک را اخذ نمایند.
اموزش جوش سر به سر
به دلیل شرایط متغیر کیفیت و جوشپذیری میلگردها , آب و هوا , خلوص و نوع گاز مصرفی انجام آزمایش های کشش و خمش در حین اجرای پروژه حتی برای جوشکارا ن دارای گواهینامه فورجینگ و تائیدیه فورجینگ نیز ضروری و الزامی میباشد.

صدور گواهینامه فورجینگ

با همکاری مشترک شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد و آموزشگاه جوشکاری اتصال جوش و مرکز ملی مقاوم سازی ایران گواهینامه های جدید جهت جوشکاران فورجینگ سربسر میلگرد از ابتدای سال 1401 با طرح جدید و دارای شماره سریال و هولوگرام صادر می گردد. این گواهینامه ها که دارای اعتبار بالا جهت ارائه در پروژه های عمرانی و ساختمانی در کل ایران می باشد زیر نظر شرکت تخصصی سازه آزمون فولاد به عنوان یک شرکت مهندسی در زمینه مهندسی جوشکاری و بنیانگذار جوشکاری فورجینگ سربسر میلگرد در ایران و نیز آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد اتصال جوش به عنوان اولین آموزشگاه تخصصی جوشکاری میلگرد در ایران و موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران به عنوان یک موسسه معتبر علمی و آموزشی در زمینه مقاوم سازی در برابر زلزله صادر می گردد.
دوره های آموزشی در آموزشگاه رسمی فنی و حرفه ای و با تجهیزات کامل و مجهز و زیر نظر اساتید مورد تائید و با سابقه در زمینه مهندسی جوشکاری و با سر فصلهای استاندارد آموزشی فنی و حرفه ای برگزار می گردد.
داشتن این گواهینامه ها برای تمامی فورجینگ کاران الزامی و لازم می باشد. فورجینگ کاران می بایست اصل گواهینامه خود را در هر پروژه به کارفرمای خود ارائه نمایند و یک کپی از گواهینامه پرونده پروژه بایگانی شود. این گواهینامه ها  قابل استعلام بوده و دارای شماره سریال و مهر و هولوگرام می باشد.
صدور گواهینامه فورجینگ
اطلاعات تماس با ما
دفتر مرکزی : تهران، زعفرانیه ، خیابان آصف ، قبل از میدان اعجازی ، نبش کیایی دوم
تلفن واحد اجرای پروژه : 09124443599
تلفن واحد فروش دستگاه: 09124443599
تلفن واحد آموزش: 09194443599 و 09024443599
تلفن دفتر مرکزی: 021222024660
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد (STS) می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح