چت در واتساپ
تماس تلفنی
چت در واتساپ
تماس تلفنی

آموزش و صدور گواهینامه رسمی جوشکاری فورجینگ توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور

پیرو پیشرفت روز افزون استقبال از تکنولوژی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و گسترش روز افزون علاقه مندان به این صنعت نوپا و مفید در ساختمان سازی لزوم ساماندهی و گسترش آموزش اصولی و حرفه ای این تخصص بیش از پیش پدیدار گشت.

برای اولین بار شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد با همکاری سازمان فنی حرفه ای کشور و موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران در سال ۱۳۹۱ اقدام به تدوین استاندارد آموزش شایستگی تحت عنوان جوشکاری فشاری میلگرد با گاز سوختنی در گروه شغلی جوشکاری و بازرسی جوش نمود.

پس از ۱۰ سال در سال ۱۴۰۱ پیرو پیگیری های بعمل آمده اصلاحاتی بر روی این استاندارد شایستگی در سازمان فنی و حرفه ای بعمل آمد و این استاندارد تحت عنوان جوش سر به سر میلگرد به روش فشاری- گازی بازنگری و در پورتال رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوردرج و بارگزاری گردید.

اولین و تنها آموزشگاه رسمی آزاد فنی و حرفه ای تخصصی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران نیز در خردادماه ۱۴۰۱و با نام آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اتصال جوش تاسیس و فعالیت خود را آغاز نمود.

این آموزشگاه که در فضایی با زیربنای ۱۰۰ مترمربع فضای آموزشی در زعفرانیه تهران و ۵۰۰ متر مربع فضای آموزش کارگاهی عملی در سوله مجهز دایر شده است با تجهیزات و دستگاههای ژاپنی و شاسی های آموزشی مطابق با آموزشگاه همکار خود در ژاپن به عنوان اولین در ایران و دومین آموزشگاه پس از ژاپن در دنیا مطرح می باشد.

این آموزشگاه زیر نظر مهندس امیرقاسمی فارغ التحصیل رشته مهندسی متالورژی و جوشکاری با سابقه ۲۰ ساله در زمینه تخصصی کار و تدریس انواع روشهای جوشکاری و بازرسی جوش در سازمان های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور ؛ دانشگاهها ؛ آموزشگاهها و سازمانها تنها مدرس و کارشناس رسمی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در حال قعالیت می باشد.

جهت مشاهده رزومه مهندس امیر قاسمی اینجا کلیک کنید.

طی تفاهم نامه همکاری مدارک و گواهینامه های این آموزشگاه زیر نظر مرکز ملی مقاوم سازی ایران و با همکاری موسسات خارجی همکار در استرالیا و انگلستان و کانادا قابلیت ترجمه و معادلسازی جهت مهاجرت و کاریابی بوده و کارآموزان و متقاضیان میتوانند جهت کسب امتیاز کاری در این دوره ها شرکت نمایند.

 

از دیگر دوره های آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اتصال جوش میتوان به دوره های عمومی و تخصصی جوشکاری برق و الکترود ؛ جوشکاری با گاز محافط ؛ جوشکاری آرگون ؛ جوشکاری گاز ؛ جوشکاری زیرپودری و... نام برد که این دوره ها به صورت عمومی و ماهانه یا فصلی و یا خصوصی قابل برگزاری میباشد.

امید است این خدمت جدید شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد و شخص مهندس امیرقاسمی به عنوان بنیانگذار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران همانند تدوین استاندارد ملی فورجینگ در راستای ساماندهی و ارتقای سطح آموزش صحیح به علاقه مندان و فعالان در زمینه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد حرکت مفیدی واقع گردد.

جهت مشاهده استاندارد شایستگی سال ۱۳۹۲ سازمان فنی و حرفه ای کشور اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده استاندارد شایستگی سال ۱۴۰۱ سازمان فنی و حرفه ای کشور اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس با ما
دفتر مرکزی : تهران، زعفرانیه ، خیابان آصف ، قبل از میدان اعجازی ، نبش کیایی دوم
تلفن واحد اجرای پروژه : 09124443599
تلفن واحد فروش دستگاه: 09124443599
تلفن واحد آموزش: 09194443599 و 09024443599
تلفن دفتر مرکزی: 021222024660
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد (STS) می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح