چت در واتساپ
تماس تلفنی
چت در واتساپ
تماس تلفنی

دستگاه جوش فورجینگ و قیمت دستگاه فورجینگ ژاپنی + تجهیزات با قیمت عالی

خرید انواع تجهیزات ، دستگاه جوشکاری میلگرد و تمامی لوازم های مورد نیاز برای جوشکاری سر به سر میلگرد و فورجینگ میلگرد و قیمت دستگاه فورجینگ ژاپنی . پس از ماهها تلاش مهندسین شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد موفق به بومی سازی نمودن تکنولوژی نوین جوشکاری سر به سر میلگرد با روش فشار و گاز استیلن (فورجینگ میلگرد) گردید.
ملزومات، وسایل و تجهیزات جوشکاری فورجینگ
بروز مشکلات و معضلات متعدد در بحث وابستگی به تولیدات خارجی و مشکلات و معضلات عدیده در زمینه تامین و خرید تجهیزات جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و ارائه خدمات ضعیف تولید کنندگان خارجی کارشناسان این شرکت را بر آن داشت تا با بررسی های فنی خود اقدام به برنامه ریزی جهت بومی سازی تجهیزات این فن آوری نوین در کشور نمایند. در این رابطه واحد تحقیق و توسعه شرکت با بهره گیری از متخصصین باتجربه و خلاق خود در این بخش در سال 1388 اقدام به راه اندازی واحد مهندسی معکوس در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات این تکنولوژی نمود.
این شرکت با بهره گیری از کارشناسان با سابقه خود در زمینه های متالورژی و مکانیک و با درایت و اتکا به تجربیات متخصصین خود در زمینه های مدل سازی , ریخته گری , تراشکاری و مونتاژ اقدام به فعالیت در زمینه تولید اجزاء مختلف این تکنولوژی در کشور نمود.
تولید دستگاه هایی با عملکرد آسان تر و دارای قابلیت های بیشتر ماحصل این همت و تلاش آنها بود.
سازه آزمون فولاد ، مرکز تولید و فروش انواع دستگاه جوش فورجینگ سر به سر میلگرد و تجهیزات با عالی ترین قیمت
جهت اطلاع از قیمت قیمت دستگاه فورجینگ ژاپنی با شماره موبایل 09124443599 تماس بگیرید.

اره یا دستگاه برش سرد میلگرد

اره یا دستگاه برش سرد میلگرد

در جوشکاری با دستگاه جوش فورجینگ سر به سر میلگرد دو سر ميلگردهایی که قرار است در هم فورج شوند بايد کاملا صاف و صيقلی، بدون خوردگی، له شدگی، زنگ زدگی و خلل و فرج باشند تا دو لبه ميلگردها در هنگام فورج شدن کاملا بهم چسبيده شوند. در روش جوش سر به سر میلگرد‌ها فقط و فقط باید از دستگاه برش سرد میلگرد که جهت جوش سر به سر میلگرد ها طراحی و ساخته شده استفاده گردد و سایر تجهیزات برش مانند سنگ فرز و ... قابل استفاده نبوده و برش آنها مردود می‌باشد و در صورت استفاده خسارات جبران ناپذیری بر جای خواهند گذاشت.

لوازم فورجینگ میلگرد

اولین و یکی از مهمترین مراحل اجرای جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگردها، مرحله برشکاری است. زیرا سطوح انتهایی میلگردها میبایستی عاری از هر گونه آلودگی (اعم از چربی، لایه‌‌ی اکسیدی، سیمان و ...) بوده و دقیقاً تحت زاویه 90 درجه نسبت به سطح افق برشکاری گردد. نظر به اینکه دستگاه برش و تیغه اره آن جهت این روش بهینه سازی و طراحی گردیده، استفاده از دستگاه‌های برش متفرقه می‌تواند کیفیت اتصال را به طور جدی کاهش دهد. 

گیره نگه‌دارنده میلگرد یا کلمپ

گیره نگه‌دارنده میلگرد یا کلمپ  دستگاه فورجینگ

این تجهیز از دو فک ثابت و متحرک، کلگی پیچ‌های نگهدارنده، پیچ‌های تنظیم و فنر تشکیل شده که وظیفه آن در راستای هم قرار دادن دو سر میلگرد فورج شونده می‌باشد.

گیره نگه‌دارنده میلگرد

این گیره از دو فک ثابت و متحرک تشکیل شده که دو سر میلگردها را مهار کرده و در امتداد یکدیگر قرار می‌دهد. گیره نگهدارنده این قابلیت را دارد که میلگردها را بصورت افقی و عمودی متصل ثابت نگهدارد. نیروی فشاری تولید شده توسط پمپ هیدروالکتریک به وسیله سیلندر به یک طرف این گیره انتقال داده می‌شود. یکی از فک‌های گیره ثابت و فک دیگر متحرک است. 

 گیره نگهدارنده میلگرد جوش سر به سر میلگرد

پمپ هیدرولیک

اين يونيت هیدرولیک برقی از يک محفظه روغن، شير کنترل جريان و شير کنترل فشار تشکيل شده است و وظيفه آن ايجاد نيرو به وسيله فشار روغن توسط سیلندر هيدروليک مي‌باشد. اين پمپ دارای يک درجه است که مقدار فشار توليدي را برحسب مگاپاسکال،psi  یا Bar نشان ميدهد. فشار توليدی توسط اين پمپ بسته به قطر ميلگرد‌ ها بايد تنظيم گردد. شیر تنظیم فشار الزاما به صورت مکانیکی و دستی بوده و در کنار اين پمپ يک گيج روغن وجود دارد که ميزان روغن موجود در دستگاه را نشان ميدهد.در اين پمپ يک ورودی در بالا که برای ريختن روغن هيدروليک داخل مخزن و یک خروجی در پایین جهت تخلیه و خروج (جهت تعویض روغن مستهلک) تعبيه شده است.
پمپ هیدرولیک دستگاه فورجینگ
بر اساس استاندارد های موجود از جمله JIS ژاپن استفاده از پمپهای دستی و غیر اتوماتیک غیر مجاز و ممنوع می باشد.
وظیفه‌ پمپ هیدرولیک تأمین فشار لازم و انتقال آن به سیلندر فشار می‌باشد. مطابق با استاندارد صنعتی ژاپن، این پمپ می‌بایستی ظرفیت فشاردهی حداقل  30 مگاپاسکال  را داشته باشد. این پمپ دارای یک گیج فشار بوده که مقدار فشار را بر حسب بار و مگاپاسکال نمایش می‌دهد، همچنین گیج روغن نیز جهت نمایش مقدار روغن تعبیه شده است. پمپ های معمولی و دست ساز که جهت کار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد به صورت سه زمانه طراحی و تولید نشده اند توانایی جوش کامل میلگردها را نداشته و قابل استفاده نمی باشد.

سیلندر هیدرولیک

اين سيلندر از يك محفظه روغن و پيستون فشار تشكيل شده و داراي سه زائده می باشد كه درون گيره متحرك، ثابت مي‌شود. اين سيلندر از طريق يك شيلنگ فشار قوي حاوي روغن به پمپ هيدروليك متصل مي‌شود.
سیلندر هیدرولیک دستگاه فورجینگ

مشعل و لوله اختلاط گاز

وظيفه اين بخش از دستگاه اختلاط دو گاز اكسيژن و استيلن و تنظيم مقدار گازها به كمك شيرهاي تنظيم روي آن مي‌باشد. بر روي مشعل دستگاه، دو شير وجود دارد. شير آبي براي تنظيم مقدار اكسيژن، شير قرمز براي تنظيم مقدار گاز استيلن مي‌باشد. مشعل توسط دو شيلنگ به كپسول هاي اكسيژن و استيلن متصل مي‌گردد .

مشعل دستگاه فورجینگ میلگرد

نازل و حلقه آتش

در اين بخش از دستگاه مخلوط گازهاي اكسيژن و استيلن مشتعل میشوند. اين نازل به گونه‌ای طراحي شده كه شعله بطور يكنواخت تمام نقاط اتصال دو ميلگرد را احاطه ميكند.

نازل دستگاه فورجینگ میلگرد

این قسمت گاز اکسی استیلن مشتعل شده و حرارت لازم جهت رساندن میلگردها به دمای خمیری را فراهم می‌کند. این قسمت به گونه‌ای طراحی شده تا حرارت را به طور همگن به تمام نقاط محل اتصال منتقل کند. اندازه حلقه آتش و تعداد نازل‌های آن با توجه به میلگرد مورد استفاده انتخاب می‌شود.

کپسول هاي گاز اكسيژن و استيلن و مانومترها

کپسول هاي گاز اكسيژن و استيلن و مانومترها دستگاه فورجینگ میلگرد و جوش سر به سر میلگرد

در جوشگاري با اين دستگاه حرارت ايجاد شده از طريق سوختن مخلوط گازهاي اكسيژن و استيلن بوجود می آید. بر روي هر كپسول يك مانومتر نصب ميشود و هر مانومتر داراي دو درجه است. درجه اول که به سمت خود کپسول است فشار گاز داخل کپسول را نشان ميدهد و درجه دوم که به سمت بيرون است فشار خروجی گاز را نشان میدهد. در هنگام انجام عمليات جوشکاری سر به سر میلگرد  عقربه فشار خروجی کپسول اکسيژن بايد بين 5 تا 7 bar و عقربه فشار خروجی کپسول استيلن بايد 5/0 bar  باشد.

کپسول هاي گاز اكسيژن فورجینگ میلگرد و جوش سر به سر

 بر روی هر کپسول یک مانومتر نصب می‌شود که هر یک  دارای دو درجه است. درجه اول نشان دهنده فشار گاز داخل کپسول و درجه دوم که به سمت بیرون قرار دارد، نشان دهنده فشار گاز خروجی است.

پشت بند مانومتر

هنگامی که رزوه شیر کپسول دچار اشکال میشود یا به کل خورده می شود بر روی شیر کپسول سوار می شود و به راحتی گاز انتقال پیدا می کند. پشت بند به مانومتر متصل شده و از سمت دیگر به شیر سیلندر وصل میشود و توسط پیچ و فنر برگشتی قابل محکم و آزاد شدن می باشد. کرپی نام دیگر این ابزار می باشد.

پشت بند مانومتر تجهیزات فورجینگ میلگرد

تیغه اره برش سرد

تيغه اره از جنس سخت و ترد ساخته شده که به ضربه ناگهانی حساس میباشد. هنگام کار با اره می بايست از وارد کردن ضربه ناگهانی به تیغه خودداری کرد. همچنین هنگام تعويض تيغه اره، برق دستگاه را حتما  قطع کنيد.

تیغه اره برش سرد  تجهیزات فورجینگ میلگرد

همانطور که قبلاً ذکر شد، مرحله برشکاری اولین و یکی از مهمترین مراحل اجرای این روش محسوب می‌شود. برای انجام عملیات برش میلگردها، تیغه برش طوری طراحی شده است تا سطح کاملاً صاف و صیقلی با زاویه 90 درجه را بوجود آورد.

شیر یکطرفه اطمینان

شیر یکطرفه اطمینان یا فلاش‌بک یکی از قطعات کلیدی و حساس دستگاه می‌‌باشد که جهت ایمنی کار و جلوگیری از حوادث در نظر گرفته شده است. کار این شیر عبارت است از جلوگیری از برگشت شعله آتش به داخل کپسول‌ها و ایجاد انفجار.

شیر یکطرفه اطمینان

سایر متعلقات و تجهیزات جوشکاری سر به سر میگلرد

ملزومات، وسایل و تجهیزات جوشکاری فورجینگ

عبارت است از کابل برق، شيلنگ هيدروليک، سوکتهای هوا و گاز، آچار مخصوص سفت کردن گيره ها، جرقه زن، بست شيلنگ، سوزن تمیزکننده نازل‌ها و ساير اتصالات.

کابل برق، شيلنگ هيدروليک، سوکتهای هوا و گاز، آچار مخصوص سفت کردن گيره ها، جرقه زن، بست شيلنگ، سوزن تمیزکننده نازل‌ها و ساير اتصالات جوشکاری میلگرد فورجینگ

روغن هیدرولیک

یکی از عوامل مهم و موثر در عملکرد صحیح پمپ های هیدرولیک فشارقوی در تجهیزات جوشکاری فورجینگ سربسر میلگرد استفاده از روغن هیدرولیک با کیفیت و استاندارد میباشد . متاسفانه به علت عدم ارائه آموزش و اطلاعات صحیح و درست به دارندگان دستگاههای فورجینگ شاهد خرابی و ضرر های سنگین فورجینگکاران به علت انتخاب و استفاده اشتباه از روغن های موجود در بازار و یا عدم تعویض به موقع روغن دستگاه و پمپ های هیدرولیک فرجینگ بودیم .روغن قابل ارائه توسط این شرکت از بهترین برند و به صورت تخصصی مناسب جهت پمپ های هیدرولیک فشارقوی در جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد میباشد .
 روغن هیدرولیک جوشکاری فورجینگ میلگرد

قیمت دستگاه فورجینگ ژاپنی

جهت اطلاع از قیمت دستگاه فورجینگ ژاپنی می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.
شماره موبایل : 09124443599 و  021222024660
اجزای مختلف دستگاه جوشکاری میلگرد و فورجینگ چه مواردی می باشد ؟
اره یا دستگاه برش سرد میلگرد ، گیره نگه‌دارنده میلگرد یا کلمپ ، پمپ هیدرولیک ، سیلندر هیدرولیک ، مشعل و لوله اختلاط ، گاز ، نازل و حلقه آتش ، کپسول هاي گاز اكسيژن و استيلن و مانومترها ، پشت بند مانومتر ، تیغه اره برش سرد ، شیر یکطرفه اطمینان ، سایر متعلقات و تجهیزات جوشکاری سر به سر میگلرد و روغن هیدرولیک از مهمترین قسمت ها می باشند .
شماره تماس برای خرید و مشاوره در زمینه خرید دستگاه جوشکاری میلگرد و فورجینگ چه شماره هایی می باشد ؟
تلفن واحد فروش و مشاوره دستگاه فورجینگ میلگرد : 09124443599
قیمت دستگاه فورجینگ میلگرد چند است ؟
جهت اطلاع دقیق از قیمت دستگاه جوشکاری میلگرد و فورجینگ با ما تماس بگیرید .
آیا دستگاه فورجینگ ژاپنی موجود می باشد ؟
بله، دستگاه فورجینگ ژاپنی در حال حاضر موجود می باشد .
اطلاعات تماس با ما
دفتر مرکزی : تهران، زعفرانیه ، خیابان آصف ، قبل از میدان اعجازی ، نبش کیایی دوم
تلفن واحد اجرای پروژه : 09124443599
تلفن واحد فروش دستگاه: 09124443599
تلفن واحد آموزش: 09194443599 و 09024443599
تلفن دفتر مرکزی: 021222024660
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد (STS) می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح