چت در واتساپ
تماس تلفنی
چت در واتساپ
تماس تلفنی

نحوه عقد قرارداد جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد

در این مقاله به تکاتی اشاره می کنیم که در زمان قرارداد فورجینگ می بایست کارفرما و مجری به دقت به این نکات توجه داشته باشند . همچنین در انتهای مقاله می توانید نمونه متن قرارداد فورجینگ را مشاهده و دانلود کنید .
با توجه به گسترش روزافزون استفاده از جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد در پروژه های ساختمانی و عمرانی سراسرکشور و لزوم نظارت دقیق بر صحت و کیفیت اجرایی تیم های اجرایی جوشکاری در پروژه ها رعایت موارد و نکات زیر بسیار مهم و حیاتی میباشد.
عقد قرارداد جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد
کارفرما یا ناظر پروژه میباسیت موارد زیر را کنترل و چک نمایند :
الف ) قبل از عقد قرارداد فورجینگ و انتخاب پیمانکار
1) شرکت پیمانکار در زمینه مهندسی جوشکاری بوده و دارای مجوزهای مربوط به فورجینگ از نظام مهندسی یا وزارت مسکن یا وزارت خانه های دیگر باشد.
2) مدارک شرکت بررسی و واقعی بودن تشکیلات شرکت جهت امکان مراجعه و کسب ضرر و زیان احتمالی در صورت بروز مشکلات کاری کنترل شود.
3) حداقل یک نفر از هیت مدیره شرکت میبایست دارای تحصیلات مرتبط با مهندسی جوشکاری و متالورژی بوده و مدارک در سایت شرکت در دسترس و قابل ارائه باشد.
4) شرکت دارای مستدات قانونی و حساب های مالی و برگه دریافت و پرداحت ارزش افزوده باشد.
5) پرسنل جوشکار میبایست گواهینامه رسمی فورجینگ قابل قبول در پایه 1 یا 2 یا 3 بوده و متناسب با سایز میلگردهای پروژه داشته و ارائه نمایند.
6) گواهینامه ها باید توسط مرکز جوش یا شرکت مهندسی و بازرسی جوشکاری فعال در زمینه فورجینگ صادر و دارای مهر و امضای مهندس جوش باشند.
7) تاریخ گواهینامه ها میبایست کنترل شوند و گواهینامه های فاقد تاریخ و یا تاریخ گذشته فاقد اعتبار می باشند.
8) گواهینامه هایی که توسط اشخاص یا شرکت های فاقد تخصص مهندسی جوش میباشند و توسط شرکت های فروشنده تجهیزات و یا تعمیرات دستگاههای فورجینگ صادر شده فاقد اعتبار است و شرکت صادر کننده می بایست حتما در زمینه مهندسی و بازرسی جوشکاری (مثل شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد) فعالیت داشته باشد.
9) گواهینامه های فاقد مهر و یا مخدوش و بدون عکس یا کپی گواهینامه فاقد اعتبار است.
نمونه قرارداد فورجینگ
ب ) حین عقد قرارداد
1) قرارداد باید با شرکت یا مدیرعامل شرکت بسته شود و انعقاد قرارداد با اشخاص فاقد سمت و یا پیمانکاران بدون شرکت میتواند باعث بروز مشکلاتی در اخذ ضرر و زیان احتمالی گردد.
2) قرارداد می بایست به صورت رسمی و با مهر و امضای شرکت و یا شخص صاحب امضا یا نماینده وی باشد.
3) اخذ تضمین و ضمانت اجرا و بررسی سوابق کاری مشابه و رضایت مشتری های قبلی از ملزمات عقد قرارداد و باعث اطمینان بیشتر می باشد.
4) مشخص بودن شرایط پرداخت و تسویه و اخذ ضمانت معتبر جهت پیش پرداخت ضروری می باشد.
5) در صورت امضای قرارداد با اشخاص فاقد شرکت اخذ چک یا سفته تضمین از این افراد ضروری میباشد.
6) حتما در قرارداد شرکتی متخصص (مثل شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد) را به عنوان حکم حل اختلاف قرارداد خود معرفی و مشخص نمایید.
نمونه فایل قرارداد فورجینگ میلگرد برای دانلود
ج) نحوه تضمین و کنترل کیفیت
1) انجام تست خمش و کشش از نمونه های اجرا شده در روز شروع پروژه و ارسال به آزمایشگاه معتبر یا شرکت بازرسی جوش فورجینگ توسط خود کارفرما جهت کنترل مضاعف کیفیت کاری پیمانکار ضروری می باشد.
2) انجام تست التراسونیک بر روی 10 عدد از هر 200 عدد جوش اجرا شده اولیه توسط هر اکیپ جوشکاری پیمانکار لازم و ضروری می باشد.
3) شرکت بازرسی جوش فورجینگ با شرکت های بازرسی جوش سازه متفاوت بوده و در انتخاب تیم التراسونیک حتما باید از شرکت های بازرسی جوش فورجینگ دارای تخصص (مثل شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد) استفاده گردد.
4) اپراتور و دستگاههای تست التراسونیک فورجینگ نیز متفاوت با دستگاه تست جوش ساختمان بوده و جهت آزمایش جوش میلگردهای فورجینگ شده آموزش دیده و تنظیم و ساخته شده و می بایست حتما از این افراد و این دستگاههای استفاده نمود.
5) ارائه گزارش کتبی توسط شرکت بازرسی و تست جوش فورجینگ جهت بایگانی در مستندات پروژه و بررسی های بعدی لازم و ضروری می باشد.
نکاتی برای قرارداد فورجینگ میلگرد
6) تسویه حساب با پیمانکار می بایست منوط به تائید آزمایشگاه کنترل کیفیت جوشکاری فورجینگ و اخذ گواهی تست التراسونیک باشد.
7) همیشه یک یا دو روز قبل از اتمام کار پیمانکار, آزمایشهای التراسونیک را انجام دهید تا در صورت وجود ایراداتی در کار تیم پیمانکار بتواند نسبت به رفع ایرادهای کار خود اقدام نماید.
8) در صورتی که در 10 نمونه تست شده اولیه یک جوش معیوب باشد می بایست 20 جوش دیگر تست شود و در صورت وجود یک جوش معیوب دیگر کلیه جوشها تست و یا میلگردها بریده و توسط تیم پیمانکاری دیگری جوشها مجددا اجرا شوند.
9) ضرر و زیان تکرار آزمایش های التراسونیک و یا جوشکاری مجدد تماما به عهده پیمانکار بوده و در صورت اخذ ضمانت های لازم می بایست از محل آن تامین خسارت گردد.
10) پیمانکار میتواند تیم و تجهیزات دیگری به غیر از اشخاص و دستگاههای سری قبل را برای اجرای مجدد کار معرفی و در صورت موافقت کارفرما کلیه جوشها را مجددا برش و اجرا نماید.
11)  حکم قرارداد میتواند تعیین کننده میزان خسارت و مشخص کننده ضرر و زیان طرفین قراداد باشد.
نمونه قرارداد جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد را اینجا می توانید دانلود کنید.
اطلاعات تماس با ما
دفتر مرکزی : تهران، زعفرانیه ، خیابان آصف ، قبل از میدان اعجازی ، نبش کیایی دوم
تلفن واحد اجرای پروژه : 09124443599
تلفن واحد فروش دستگاه: 09124443599
تلفن واحد آموزش: 09194443599 و 09024443599
تلفن دفتر مرکزی: 021222024660
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد (STS) می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح