چت در واتساپ
تماس تلفنی
چت در واتساپ
تماس تلفنی

روش جوشکاری فورجینگ چیست ؟

روش جوشکاری فورجینگ به فرآیندی گفته می شود که در آن دو قطعه فولادی که در اینجا میلگرد می باشد تحت فشار بالا و کنترل شده و مشخص همچون هیدرولیک در قالب ها یا فیکسچرهای مخصوص و تحت حرارت حاصل از یک گاز سوختی همچون استیلن پیوند بین مولکولها برقرار شده و به یکدیگر جوش می خورند.
روش جوشکاری فورجینگ چیست
به خاطر اینکه این فرآیند در دمای خمیری میلگرد یعنی 1250-1300 درجه یعنی دمایی پایین تر از دمای ذوب میلگرد 1530 درجه صورت میپذیرد و ساختار مولکولی فولاد میلگرد دچار تغییر مهمی نمی شود، در نتیجه با فرآیندهای جوشکاری با الکترود و قوس الکتریکی متفاوت بوده و دیگر معایب و مشکلات جوشکاری با الکترود و قوس الکتریکی در این روش وجود ندارد.
در این فرآیند در ابتدا دو میلگرد در فیکسچر مخصوص با شعله کاهنده استیلن گرم شده و پمپ هیدرولیک فشار همرمان را اعمال نمود و پس از رسیدن به دمای لازم و اتصال سطح دو میلگرد به یکدیگر با شعله خنثی ادامه فرآیند جوشکاری تا رسیدن به دمای خمیری و شکل مورد نظر میلگرد ادامه پیدا می کند. نکته خیلی اساسی در این فرآیند فقط استفاده از دستگاه های ژاپنی و استاندارد مخصوص طراحی شده برای این فرآیند و نیز اجرای کار توسط اپراتورهای آموزش دیده و دارای گواهینامه معتبر و رسمی می باشد.
نویسنده : مهندس امیرقاسمی 
شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد
بنیانگذار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران
اطلاعات تماس با ما
دفتر مرکزی : تهران، میدان آصف، پلاک67، واحد9
تلفن واحد اجرای پروژه : 09104443599
تلفن واحد فروش دستگاه: 09124443599
تلفن واحد آموزش: 09194443599
تلفن دفتر مرکزی: 021222024660
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد (STS) می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح