EN | Fa  
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰
تعداد بازدید کنندگان: 905280 نفر      کاربران حاضر: 10 نفر
اینجا هستیدSkip Navigation Links
حضور در پنجمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان تهران حضور در پنجمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان تهران (تعداد بازدید : 2992)


پنجمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان، همزمان با پنجمین همایش تخصصی تجهیزات و فن‌ آوری‌ های نوین صنعتی سازی ساختمان به مدت چهار روز از ساعت 10 تا 17 در تاریخ 2 الی 5 آذر ماه 1392 در مصلی تهران برگزار گردید .

در این نمایشگاه شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد به همراه 150 شرکت حاضر در این نمایشگاه به ارائه آخرین دستاوردها و در زمینه فن آوری های نوین ساختمانی پرداخت .

ارائه سیستم جوشکاری سر به سر میلگرد به روش فورجینگ با استقبال گسترده علاقه مندان به صنعتی سازی و مدرن سازی ساختمان رو برو شد.  موارد جدید ارائه شده در دستگاه در این نمایشگاه عبارت بودند از :

1-     ارتقاع سیستم کنترل و فرمان پیمپ هیدرولیک دستگاه

2-     ارائه خدمات بیمه سه ساله دستگاهها

3-     فروش دستگاه با تسهیلات ویژه نمایشگاه 


گزارش خبری این نمایشگاه :

مدیر برگزاری پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان از کیفی‌بودن برگزاری نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال همزمان با برگزاری این نمایشگاه کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی برای صنعتی‌سازی برگزار می‌شود .

به گزارش بنانیوز امیر مازیار شاکری افزود: حدود 150 شرکت در نمایشگاه امسال شرکت کردند .

وی با بیان این‌که سال گذشته اذهان عمومی و سرمایه‌گذاران را به این بخش تشویق کردیم و برخی گفتند شاید حمایت های مالی تنها چاره‌ساز حمایت از صنعتی‌سازی شود اظهار کرد: آنچه از حمایت مالی ودستاوردهای نمایشگاه سال گذشته بر آمد، این بود که حمایت های مالی از سود آوری همین بخش حاصل می‌شود .

شاکری تصریح کرد: بخشی از صنعتی‌سازی در سال‌های اخیر بومی‌سازی شده و آنچه هدف نمایشگاه امسال است تربیت نیروی انسانی کارآزموده و استفاده از سرمایه‌گذاران برای صنعتی‌سازی است .

وی افزود: امیدواریم تا سه سال آینده پروژه‌های آموزشی صنعتی‌سازی محقق شود و این نمایشگاه تا سه سال آینده دستاورد‌های زیادی داشته باشد .

شاکری معرفی فن آوری‌های نوین وآشنایی با مبحث فنی و اجرایی صنعتی سازی ساختمان را مهم‌ترین اهداف برپایی نمایشگاه دانست و تاکید کرد: توسعه صنعتی ساخت‌وساز و حرکت به سمت شیوه های مدرن و فرهنگ سازی این شیوه نیز از اولویت های برگزاری نمایشگاه است .

به گفته وی، امروزه توسعه صنعتی سازی ساختمان باید به عنوان مهم‌ترین چالش جامعه مهندسی ساختمان کشور شناخته شود .

در ادامه رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به برنامه‌های ایجاد شده طی سال‌های اخیر در امر صنعتی‌سازی ساختمان گفت: در حال حاضر سند جامع صنعتی‌سازی تدوین شده است اما در بخش عملیاتی برنامه اجرایی دیده نمی‌شود .

محمد شکرچی‌زاده در مراسم افتتاحیه‌ی پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان تاکید کرد: تاکنون فعالیت‌ها و اقدامات زیادی دربخش صنعتی‌سازی انجام شده است ، اما هیچ یک به خوبی عملیاتی نشده ، چرا که صنعتی‌سازی یکی از ارکان رشد اقتصاد مسکن است .

وی افزود: صنعتی‌سازی می‌تواند هزینه‌ی تمام شده ساخت‌وساز را کاهش دهد و در مقابل ساختمانی محکم‌تر و سالم‌تر تحویل دهد .

رییس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با اشاره به طرح‌های پیش‌روی وزارت راه و شهرسازی از جمله طرح آمایش سرزمین گفت: صنعتی‌سازی می‌تواند با توجه به اقلیم‌های متفاوت ایجاد شود و امیدواریم این مرکز در این زمینه با ارگان‌های ذیربط تشکیل جلسات مفیدی بدهد چرا که قرار است هر دوهفته یکبار جلساتی در این زمنه برگزار شود .

رییس سازمان نظام کاردانی استان تهران با تاکید بر اهمیت حرکت از سنتی‌سازی به صنعتی‌سازی گفت: صنعتی‌سازی به جز مسکن مهر در کشور ایجاد نشده است، چرا که در سال‌های گذشته فرصت‌های زیاد صنعتی‌سازی را از دست داده‌ایم .

مهدی موذن در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان گفت: طی سال‌های گذشته در صنعتی‌سازی ساختمان و ساخت واحد‌های مسکونی مهر تعجیل شد و این امر موجب شد تا صنعتی‌سازی به اوج خود نرسد .

به گفته‌ی وی حرکت از سنتی‌سازی به صنعتی‌سازی در صنعت ساختمان حائز اهمیت است و شاید در برخی از موارد مجبور به صنعتی‌سازی شدیم که این میزان ساخت‌وساز برای مسکن کشور از جمله شهر تهران کافی نبوده است . 


تاریخ: ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
منبع :
نظرات:


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سازه آزمون فولاد می باشد